Powiat BrzeskiWiadomości
Trending

Tężnia solankowa w Brzesku jako miejsce imprez i noclegownia

Od października 2022 na terenie Gminnego Parku Wypoczynku i Rekreacji w Brzesku funkcjonuje tężnia solankowa. Obiekt zlokalizowany na pograniczu osiedli Kopaliny-Jagiełły i Kościuszki-Ogrodowa i cieszy się zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta.

Niestety miejsce jest zaśmiecane, a często zanieczyszczane przez osoby o słabych żołądkach i równie słabych głowach. Do kompletu niestety tężnia jest wykorzystywane przez osoby bezdomne jako miejsce na nocleg. Na ten problem zwrócono uwagę m.in. na Spotted: Brzesko – Bochnia Ogłoszenia Informacje.

O problemie z wykorzystaniem tężni jako miejsca noclegowego przez bezdomnych mówiła w trakcie ostatniej sesji przewodnicząca Rady Miejskiej w Brzesku Maria Kądziołka.

Wypowiedź od 27 minuty.

Koszt budowy tężni na terenie Gminnego Parku Wypoczynku i Rekreacji w Brzesku wyniósł 366 648,98 zł. Obiekt powstał w ramach programu „Małopolskie Tężnie Solankowe”.


foto:
IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button