Powiat BocheńskiWiadomości

Koronawirus / 2 osoby zmarły, a 183 osoby choruje w Powiecie Bocheńskim / 26 lipca 2020 r.

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała w w niedzielę 26 lipca 2020 r. porannym komunikacie aż o 109 potwierdzonych zakażeniach w Małopolsce. To rekordowa liczba.

Niestety kolejny dzień brak dobrych informacji z Powiatu Bocheńskiego – w dniu dzisiejszym potwierdzono 27 nowych zachorowań, oraz zmarły dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Łącznie na terenie całego Powiatu Bocheńskiego choruje 183 osoby. Większość przypadków – 163 potwierdzone przypadki dotyczą prywatnego domu opieki w Grobli (Gmina Drwinia) – zarówno pracowników, jak i podopiecznych placówki.

Dom Opieki w Grobli jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i w podeszłym wieku. Przebywało w nim w ostatnim czasie 170 osób.

Do tej pory w Powiecie Bocheńskim zachorowało 335 osób, z czego aktywnych przypadków jest 183 Natomiast w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3071 osób.

Liczba zakażonych zamiast spadać – w ostatnim okresie mocno poszybowała w gore – do około 500-600 zachorowań dziennie. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

IB / MUW

 
 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button