Powiat Bocheński

Laptopy trafią do szkół powiatowych

Powiat bocheński pozyskał prawie 100 tys. zł z programu „Zdalna szkoła” na zakup 34 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz tabletu. Z urządzeń będą korzystać uczniowie oraz nauczyciele powiatowych szkół.

Aby zapobiec rozpowszechnianiu się epidemii wystąpiła konieczność zamknięcia szkół i dostosowania sposobu nauczania do obecnych warunków. Nauczyciele zostali zobowiązani do prowadzenia lekcji z wykorzystaniem różnych programów i aplikacji, uczniowie zaś pozostając w domach muszą odrabiać lekcja m.in. z wykorzystaniem komputerów. Jednak nie wszyscy posiadają odpowiedni sprzęt.  
Z rozeznania które zrobiliśmy wśród uczniów i nauczycieli, wiemy że nie wszyscy mogą korzystać ze zdalnego nauczania. Zakupiony sprzęt trafi w pierwszej kolejności do tych uczniów czy nauczycieli, którzy tego najbardziej potrzebują – wyjaśnia Adam Korta Starosta Bocheński.
Wiemy, że zapotrzebowanie jest większe, dlatego złożyliśmy dodatkowo wniosek w ramach Inicjatywy Środkowoeuropejskiej Central European Initiative, na zakup kolejnych 54 laptopów dla nauczycieli i uczniów naszych szkół. Czekamy z niecierpliwością na rozstrzygnięcie – dodaje starosta Korta.

Zakupiony sprzęt zostanie przekazany dyrektorom szkół, którzy następnie wypożyczą go uczniom do realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Kiedy uczniowie wrócą do szkół laptopy będą służyć całej społeczności szkolnej do celów edukacyjnych w pracowniach szkolnych. Pomoc otrzymają uczniowie ZS nr 1 w Bochni (10 laptopów, tablet), ZS nr 2 w Bochni (5 laptopów), ZS nr 3 w Bochni (6 laptopów), I LO w Bochni (7 laptopów), II LO w Bochni (3 laptopy), CKZiU w Łapanowie (2 laptopy) oraz SOSW w Bochni (1 laptop).


sp

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button