Powiat BocheńskiPowiat TarnowskiWiadomości

Już tylko 1 osoba z koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 11 czerwca 2020 r.

Według oficjalnych statystyk już tylko jedna osoba w Powiecie Brzeskim choruje na koronawirusa! W Powiecie Brzeskim od 6 maja liczba zakażonych jest bez zmian – i wynosi 68 osób,z tej grupy 4 osoby zmarły, 63 ozdrowiało. Wspomniana osoba zakażona przebywa w izolacji domowej.

Natomiast w Powiecie Bocheńskim służby sanitarne raportują kolejne przypadki zakażenia – 11 czerwca przekazały informację o kolejnych 2 osobach zakażonych. Łącznie w Powiecie Bocheńskim wykryto 150 zakażeń, z czego 10 jest aktywnych, a 135 osób ozdrowiało.

W skali kraju w ostatni tydzień nie należał do spokojnych – zaczęło się w miniony weekend, gdzie wykrywano po blisko 600 zakażeń dziennie.  W regionie również w Powiecie Tarnowskim pojawiła się znaczna liczba zakażeń – na chwile obecną jest tam 71 przypadków zakażenia – z czego aż 58 aktywnych!

Znoszone od kilku dni obostrzenia (w tym te dotyczące gromadzenia się ludności na uroczystościach religijnych, wiecach wyborczych, itp.), swobodne podejście do noszenia maseczek, antykampania „koronaświrusa” w ramach której część osób nawołuje do ignorowania zaleceń sanitarnych – to wszystko powoli przynosi efekty. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 11 czerwca 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 11 czerwca na terenie Polski stwierdzono 28 201 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1 215 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 1327 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 45 osób – w tym 5 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarły. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

W Powiecie Bocheńskim mamy pięć ofiar śmiertelnych. W tym w statystykach dziennych Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem, których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 944 osób. W Powiecie bocheńskim to 135 osób, a w Powiecie Brzeskim 63 osoby. Ozdrowieniec to osoba niemająca objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 1 425 (poprzednia doba: 1 398).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 10 czerwca 2020 r.

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne


IB / MUW

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button