Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Pulsoksymetr i fartuchy od księży dla szpitala w Bochni

To nie pierwsza tego rodzaju forma wsparcia udzielona przez bocheńskich duchownych podczas pandemii.

Pulsoksymetr, który pozwala na sprawdzenie podstawowych parametrów życiowych oraz 50 fartuchów ochronnych barierowych przekazali 8 lipca Szpitalowi Powiatowemu w Bochni przedstawiciele trzech bocheńskich parafii: ks. Ryszard Podstołowicz – proboszcz parafii św. Mikołaja w Bochni, ks. dr Leszek Rojowski – proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Bochni oraz ks. Adrian Fyda – wikariusz z parafii św. Jana w Bochni.

O przekazaniu darów, które trafiły na SOR w Bochni, poinformował bocheński szpital. Jak wyjaśnił ks. Ryszard Podstołowicz, zakup tych materiałów to efekt dobrowolnej zbiórki przeprowadzonej wśród księży bocheńskich parafii, parafii dekanatu Bochnia-Wschód oraz parafii Cikowice.

Z informacji zamieszczonej na stronie bocheńskiego szpitala wynika, że to już kolejna forma wsparcia udzielona przez duchownych podczas pandemii.

– „W marcu parafia św. Mikołaja ufundowała pracownikom SOR dzielnie walczącym z koronawirusem 450 gorących posiłków. Pracownicy DPS dostali też 300 maseczek oraz płyny dezynfekujące. Duże wsparcie od ks. Ryszarda Podstołowicza otrzymały też siostry dominikanki, które przez kilka tygodni w zamknięciu opiekowały się podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Warto zaznaczyć, że księża, a zwłaszcza ks. Dariusz Bugajski kapelan szpitala, przez cały czas są mocnym wsparciem duchownym dla pracowników i pacjentów bocheńskiej lecznicy” – napisano na stronie szpitala.

tarnow.gosc.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button