Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Mów do mnie tato! Mów do mnie mamo! – warsztaty dla rodziców

Pandemia przyniosła wiele negatywnych skutków psychologicznych, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dane z Komendy Głównej Policji pokazują, że liczba samobójstw wśród nastolatków w 2021 roku wzrosła o 22%, natomiast liczba prób samobójczych w szczególności wśród dziewczynek wzrosła prawie dwukrotnie w stosunku do roku 2020. Jak możemy temu zapobiec? Z próbą odpowiedzi na to pytanie przychodzą pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni, którzy zapraszają na warsztaty, skierowane do rodziców.

Statystyki są niezwykle alarmujące, młodzież została czasowo odcięta od relacji rówieśniczych, a tym samym i od wsparcia z nich płynącego. Niepewność i trudności adaptacyjne w ciągle zmieniających się warunkach edukacyjnych oraz duże obciążenie w okresach nauki stacjonarnej przyczyniły się do destabilizacji emocjonalnej dzieci i młodzieży. Warto zatem podkreślić ochronną i wspierającą rolę rodzica i komunikacji z nim w przypadku kryzysów, jakich doświadczają teraz młodzi ludzie. To właśnie rodzic może okazać się osobą, która pierwsza dostrzeże problemy emocjonalne dziecka i będzie mogła na nie prawidłowo zareagować.

W odpowiedzi na powyższe potrzeby powstały warsztaty dla rodziców pt. „Mów do mnie tato! Mów do mnie mamo! Ja zrobię to samo!” organizowane przez pracowników Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni w ramach projektu „Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej w Powiecie Bocheńskim” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Główne tematy warsztatów dotyczą motywacji, emocji i komunikacji w relacji rodzic-dziecko. Warsztaty będą prowadzone stacjonarnie lub w formie zdalnej w zależności od możliwości wynikających z obostrzeń.

Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych rodziców z terenu Powiatu Bocheńskiego. Wystarczy zadzwonić pod całodobowy nr tel. 14 611 28 92 i zgłosić chęć udziału!

Drogi rodzicu, jeśli zależy Ci na dobru Twojego dziecka, nie czekaj – zadzwoń!

PLAKAT

IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button