KulturaPowiat Bocheński

Teatr i Muzyka – „Pieśń nad Pieśniami” Teatr EXIT

W ramach kolejnego dnia Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem czeka nas wyjątkowy muzyczny spektakl zatytułowany „Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu Teatru EXIT. Zapraszamy do kościoła pw. Św. Pawła Apostoła na godzinę 18:30.

Uznani, pełnosprawni oraz niepełnosprawni artyści, „zdrowemu”, „pięknemu”, i „nowoczesnemu” światu opowiedzą na nowo o miłości. Ukryte piękno tego świata, wrażliwość krusząca dotychczasowe schematy myślenia i rzadko spotykana wymiana darów to wszystko czeka na widzów spektaklu muzycznego Pieśń nad pieśniami w wykonaniu Teatru EXIT.

O SPEKTAKLU

„To było absolutnie niezwykłe doświadczenie. Jakby docieranie do jądra miłości, patrzenie na nią po zdjęciu wszystkich „światowych” filtrów – sztucznej atrakcyjności, wybujałego erotyzmu i pustych, emocjonalnych gier. Docieranie do całkiem nieznanych obszarów – uczuć czystych i prostych, ukazanych bez krzywego zwierciadła. Wszystko to wydarzyło się w trakcie realizacji naszego spektaklu „Pieśń nad pieśniami”, który zainaugurował czwarty rok naszej działalności.” – Maciej Sikorski (twórca teatru)

Scenariusz / adaptacja „Pieśni nad Pieśniami” – Maciej Sikorski

Reżyseria – Maciej Sikorski
Muzyka – Adam Szewczyk
Scenografia – Anna Mendera
Wiolonczela – Małgorzata Oczko
Występują:
Natalia Lewandowska, Marcin Konik, Asia Sych, Ryszard Waligóra, Kamil Padlikowski, Adam Szewczyk, Tomasz Drozdek

O TEATRZE

„Teatr EXIT, powstał w listopadzie 2016 roku w Krakowie, w ramach warsztatów terapii zajęciowej Stowarzyszenia „KLIKA”, które na różne sposoby aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami. To MIEJSCE SPOTKANIA artystów niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.

Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się DWA ŚWIATY – osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore – cierpiące na wielokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe światy łączy WSPÓLNA PASJA – TEATR I MUZYKA. Ich spotkanie sprowadza się do uczenia się siebie i uzupełniania wzajemnych niedostatków.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button