Powiat BocheńskiWiadomości

Jest kontrakt z NFZ na badania rezonansem magnetycznym

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu bocheńskiego. Od dziś (1 grudnia) Pracownia Rezonansu Magnetycznego działająca w bocheńskim szpitalu wykonuje badania w ramach umowy z NFZ. Oznacza to, że z tego specjalistycznego badania mogą skorzystać wszyscy, którzy mają skierowanie.

Ten rok mimo tego, że jest ogromnie trudny dla całej służby zdrowia, w tym dla naszych medyków, to muszę powiedzieć, że jest też czasem dużych zmian. Modernizacja SOR i otwarcie Centrum Diagnostyki Obrazowej z Pracownią Badań Rezonansem, a obecnie kontrakt z NFZ to duże osiągnięcia naszej placów ki – podkreśla Adam Korta  Starosta Bocheński.

Pracownia rezonansu magnetycznego została uruchomiona w sierpniu tego roku. Prowadzi ją firma VOXEL, która świadczy usługi w dziedzinie badań rezonansem magnetycznym. Zaraz po otwarciu pracowni firma wystąpiła do NFZ o kontrakt na realizację badań. Właśnie  rozstrzygnięto konkurs i podpisano umowę z NFZ.

Aparat do rezonans, mieści się w dobudowanej części szpitala poniżej SOR. W tym miejscu zlokalizowano także Pracownię RTG, Pracownię USG i Pracownię Tomografii

Urządzenie wykonuje badania niezbędne do diagnostyki neurologicznej. Są to: badania głowy, kręgosłupa, stawów.

Są one wykonywane aparatem SIGNA Explorer firmy GE Healthcare Polska o wysokopolowym natężeniu pola magnetycznego 1,5T. Platforma aparatu została skonstruowana w oparciu innowacyjne technologie w celu zapewnienia szerokiej gamy wysokiej jakości badań MR oraz dużej wydajności i niezawodności.

Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.

Kontakt do rejestracji: tel: 14 696 89 95
e-mail: mr.bochnia@voxel.pl

IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button