Powiat BocheńskiWiadomości

Konkurs Eko-selfie rozstrzygnięty!

Uczniowie szkół powiatowych podzielili się swoimi pomysłami na ekologiczne życie. Konkurs polegał na tym by przesłać zdjęcie lub nagrać krótki filmik związany z ochroną środowiska. Wszystko to w ramach projektu „Ekopozytywni – Powiat Bocheński”.

Konkurs Eko-selfie miał na celu pokazanie, zależności pomiędzy naszym codziennym życiem, a losami Ziemi. W konkursie wzięło udział ponad dwadzieścia młodych osób, które wykazały się niezwykłą kreatywnością, wiedzą i odpowiedzialnością ekologiczną. Przygotowali prace, które zwracają uwagę na to, iż zanieczyszczenie powietrza, marnowanie jedzenia, brak codziennej segregacji śmieci, czyli nasze codzienne wybory przyczyniają się do niszczenia tego co nas otacza.

Serdecznie gratuluję laureatom i dziękuję, za Wasz wysiłek, trud i zaangażowanie. Mam nadzieję, że prace, które przygotowaliście zwrócą uwagę innych na to jak ważne jest codzienne dbanie o naszą matkę Ziemię – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Konkursowe Jury zdecydowało o przyznaniu trzech miejsc oraz pięciu wyróżnień i tak :

I miejsce Tadeusz Jarosz, Zuzanna Jaśkiewicz, Aleksandra Kusion, Faustyna Gołdas,
Katarzyna Grabowska – uczniowie ZS Nr1

II miejsce: Aleksandra Nowak – uczennica ZS Nr2 praca konkursowa znajduje się tutaj: https://youtu.be/ArYl_nfWcJA

III miejsce Weroniki Bida – uczennica ZS Nr2 praca konkursowa znajduje się tutaj :https://youtu.be/eos5ZslhzA0

Wyróżnienia przyznano dla:

  1. Sandry Świętek, Agaty Maciuszek- uczennic ZS Nr 2
  2. Karoliny Dyga – uczennicy ZS Nr3
  3. Marzeny Kurzeja – uczennicy CKZiU
  4. Gabrieli Pląder – uczennicy ZS Nr2
  5. Roksany Banaś, Roksany Bober, Natalii Gacek, Katarzyny Gicali, Moniki Kapała, Natalii Szostak – uczennic ZS Nr3

Jury w składzie: Katarzyna Kępa-Hamuda, Sabina Kierepka, Monika Batko i Mateusz Mulka oceniło prace pod kątem interpretacji i nawiązania do tematu, jakości wykonania, pomysłowości i adekwatności do tematu konkursu.

Zwycięskie zdjęcie pt. „Ślepi na ekologię” – przedstawia problem XXI wieku, ludzie są ślepi na problem zaśmiecenia środowiska. Nie przejmują się tym i wolą udawać, że wszystko jest w normie-piszą autorzy .
Wszystkim bardzo gratulujemy, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w chwili obecnej nie podamy terminu wręczenia nagród, prosimy o chwilkę cierpliwości, będziemy się kontaktować w najbliższym czasie – dodają organizatorzy.
Konkurs „Eko-selfie” był jednym z zadań projektu „Ekopozytywni -Powiat Bocheński”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button