Powiat BocheńskiWiadomości

Wideotłumacz języka migowego w Starostwie

Dotychczas korzystanie przez osoby głuche z pomocy tłumacza było możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Teraz, dzięki wideotłumaczowi, Starostwo Powiatowe w Bochni jest bardziej dostępne dla niesłyszących podczas każdej wizyty w urzędzie, bez potrzeby wcześniejszego umawiania się.

Jak to działa? Przychodząc do Punktu Obsługi Mieszkańca (POM) na parterze urzędu przy ulicy Kazimierza Wielkiego 31, trzeba zgłosić potrzebę skorzystania z tłumacza języka migowego. Można mieć ze sobą karteczkę z taką informacją. Pracownik poprosi o podejście do specjalnego tabletu, na którym jest zainstalowane odpowiednie oprogramowanie. Tłumaczenie odbywa się na zasadzie wideorozmowy.

Chcemy być jako urząd bardzie otwarci na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Dlatego uruchamiamy usługę wideotłumacza języka migowego. Na ukończeniu jest również postępowanie przetargowe na przebudowę wejścia do Starostwa od ul. Różanej, tak aby powstał tam podjazd dla wózków. Planujemy tą inwestycję przeprowadzić jeszcze w tym roku – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Aby dotrzeć do wszystkich osób zainteresowanych tą usługą, przygotowano specjalny film instruktażowy z tłumaczeniem migowym, w którym wystąpiła Pani Alicja Niemiec Prezes bocheńskiego koła Polskiego Związku Głuchych.sp

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button