Powiat BocheńskiWiadomości

Uroczyste podniesienie flagi państwowej z okazji Dnia Flagi / zdjęcia

Z okazji przypadającego dziś Dnia Flagi RP przed budynkiem Komendy Powiatowej PSP w Bochni dokonano uroczystego podniesienia flagi państwowej. W ten sposób strażacy oddali cześć symbolom narodowym.

Podniesienia flagi państwowej dokonał poczet flagowy w trzyosobowym składzie zgodnie z ceremoniałem pożarniczym. Uroczystość odbyła się przy dźwiękach hymnu państwowego w obecności Starosty Bocheńskiego Adama Korty, Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Roberta Cieśli, jego zastępcy bryg. Piotra Gadowskiego oraz zmian służbowych.

Zachęcam wszystkich do wywieszenia biało – czerwonej flagi. To ważny gest jedności, patriotyzmu i tożsamości – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Dzień Flagi RP został ustanowiony w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Ze względu na panującą sytuacje na terenie kraju uroczyste podniesienie flagi odbyło się w ograniczonym składzie oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button