Powiat BocheńskiWiadomości

Bez Granic – konkurs wiedzy o partnerskim Powiecie Saarlouis / zdjęcia

Ponad 40 uczniów ze szkół podstawowych z Powiatu Bocheńskiego wzięło udział w konkursie wiedzy o partnerskim Powiecie Saarlouis. Konkurs był kolejny elementem obchodów jubileuszu 20 – lecia współpracy pomiędzy Powiatem Bocheńskim a Saarlouis.

Do konkursu zgłosiło się 11 drużyn (2-3 osobowych) z SP 1, SP 2, SP 5 oraz SP 7 w Bochni. SP w Nowym Wiśniczu, Nieszkowicach Małych, Królówce, Łapczycy i w Proszówkach.
Komisja w składzie Elżbieta Mazur – Zagórska i Karolina Noskowiak – nauczycielki z II LO w Bochni oraz Sabina Kierepka i Katarzyna Kępa – Hamuda z Wydziału Promocji bocheńskiego starostwa, postanowiła przyznać trzy miejsca oraz wyróżnienie.
I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 – Stanisław Babicz, Franciszek Babicz i Julia Ponikau.
II miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 – Bartosz Garus i Iga Zagórska.
III miejsce uczennice Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu – Nadia Pajor i Julia Janiczek.
Komisja postanowiła przyznać również wyróżnienie uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Łapczycy – Martynie Kozub i Łucji Naruszewicz.

Przede wszystkim gratuluję Wam, że zechcieliście się przygotować i wziąć udział w konkursie, a dzięki temu poznać naszych partnerów z kraju Saary, szlifując przy okazji język niemiecki — mówił starosta Adam Korta podczas wręczenia nagród i dyplomów

Konkurs miał na celu szerzenie wśród młodzieży wiedzy o partnerskim Powiecie Saarlouis. Uczniowie mogli poznać historię powiatu, poszerzyć wiedzę o kulturze, tradycjach i zwyczajach, zapoznać się z gospodarką, warunkami przyrodniczymi czy walorami turystycznymi. Konkurs był dobrym sprawdzianem umiejętności językowych. Młodzież mogła również rozwinąć umiejętność pracy w grupie, kreatywność i przedsiębiorczość.

IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button