Powiat BocheńskiWiadomości

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy dla OSP Dziewin

W dniu 30 grudnia 2021 r. w siedzibie firmy PROFIS w Limanowej nastąpił odbiór średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Mercedes Atego z zabudową firmy Ziegler, który został zakupiony ze środków budżetowych Gminy Drwinia dla jednostki OSP Dziewin, która od maja 2020 r. włączona jest w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Pojazd ten został wyprodukowany w 2000 r., posiada na swoim wyposażeniu zbiornik wodny o pojemności 2500 l, autopompę o wydajności 1600 l/min, wyciągarkę, pneumatyczny maszt oświetleniowy oraz sprzęt, który dotychczas znajdował się na wyposażeniu jednostki. Kabina wyposażona jest w miejsca dla ośmiu strażaków.

Samochód posiada pozytywną opinię techniczną wydaną przez Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego w Józefowie na podstawie obowiązujących przepisów Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dopuszczającą do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej.

Mercedes zastąpił w podziale bojowym jednostki samochód Iveco Magirus z 1984 r., który służył strażakom z Dziewina  od 2007 r.

drwinia.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button