Powiat BocheńskiWiadomości

Wysokie mandaty za łamanie limitów prędkości

Od 1 stycznia 2022 roku nowy taryfikator mandatowy przewiduje wyższe kary dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. W ostatnim czasie takie mandaty zostały nałożone przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego bocheńskiej komendy  za wykroczenia związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Kierujący seatem 19-latek, kierujący citroenem 46-latek oraz kierujący volkswagenem 19-latek stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące oraz otrzymali mandaty karne w wysokości 1500 zł.

Mimo, że kwoty mandatów znajdujące się w obowiązującym od nowego roku taryfikatorze, są bardzo wysokie, w dalszym ciągu dochodzi do przypadków łamania przepisów drogowych przez kierowców. W ciągu ostatnich dni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bochni ujawnili trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W poniedziałek w godzinach wieczornych policjanci bocheńskiej drogówki kontrolowali przestrzeganie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami na drodze wojewódzkiej numer 967 w miejscowości Łapczyca. W miejscu, w którym obowiązuje obszar zabudowany tuż po godzinie 21 zatrzymali kierującego seatem, który przekroczył dozwoloną tam prędkość o 55 km/h. 19-letni mieszkaniec powiatu wielickiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz zgodnie z nowymi przepisami – 1500 złotych mandatu.

Dzień później tuż przed godziną 22 na drodze krajowej numer 94,  w Bochni w rejonie przejścia dla pieszych mundurowi do kontroli zatrzymali kierującego samochodem marki Citroen. Mimo ograniczenia dozwolonej prędkości obowiązującej w obszarze zabudowanym, kierujący w tym miejscu jechał z prędkością 102 km/h. 46-latek z powiatu wielickiego stracił prawo jazdy, otrzymał 10 punktów karnych oraz zgodnie z nowymi przepisami -1500 złotych mandatu.

Wczoraj tuż przed godziną 23 na drodze wojewódzkiej numer 965 w Nowym Wiśniczu, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki Volkswagen. Kierujący jechał w obszarze zabudowanym 110 km/h. Za to wykroczenie 19-letni mieszkaniec gminy Bochnia stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 1500 zł.

Zgodnie z nowym taryfikatorem policjant może nałożyć mandat nawet do 6 tysięcy złotych przy zbiegu kilku wykroczeń, a wysokość grzywny, jaką może nałożyć sąd to nawet  30 tysięcy złotych.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button