Powiat Bocheński

Dzwoniąc na telefon stacjonarny próbowali oszukać troje bocheńskich seniorów

W Bochni znów uaktywnili się oszuści próbujący wyłudzić pieniądze przez telefon. Usiłowali okraść z oszczędności troje seniorów metodą „na policjanta”. Na szczęście nikt nie dał się nabrać, a o próbach oszustwa niezwłocznie powiadomiono Policję.

Ponownie ostrzegamy seniorów i osoby sprawujące nad nimi opiekę przed oszustami, którzy usiłują wyłudzić pieniądze dzwoniąc przez telefon. Mężczyzna, bądź kobieta – rzekomi policjanci, pracownicy CBŚ lub CBA, którzy nawiązują kontakt z seniorem, informują, że ich oszczędności są zagrożone i proszą o przelanie pieniędzy na „bezpieczne” konto policji lub spakowanie gotówki do torby i pozostawienie jej w umówionym miejscu – z którego mają zostać odebrane przez rzekomego policjanta.

21 kwietnia na terenie Bochni miały miejsce trzy próby oszustwa tą metodą. Na szczęście seniorzy nie dali się oszukać, zakończyli rozmowę z oszustami i niezwłocznie poinformowali o tym fakcie Policję.

Przypominamy

W związku z nadal pojawiającymi się informacjami na temat prób dokonywania oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” itp., bocheńska Policja apeluje do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności przy odbieraniu telefonów, zwłaszcza jeżeli dotyczą one pomocy finansowej, a w szczególności konieczności przekazania pieniędzy nieznanym osobom.

Tyczy się to przede wszystkim osób starszych, które najczęściej padają ofiarami tego typu przestępstw, dlatego tak ważne jest, aby ostrzec swoich rodziców, dziadków a także osoby samotne przed oszustami działającymi właśnie w ten sposób.W szczególności należy ostrzec je, aby nie przekazywały pieniędzy osobom obcym, podającym się np. za znajomych wnuczka, córki, a także nie przelewały większych kwot pieniędzy bez konsultacji z rodziną. W ten sposób mogą oni stracić oszczędności całego życia.

Więcej informacji na stronie: http://www.oszustwanawnuczka.pl/


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button