Powiat BocheńskiWiadomości

Kręci mnie bezpieczeństwo – akcja społeczna z uczniami klas policyjnych II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni

„Kręci mnie bezpieczeństwo” to kampania społeczna organizowana pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, ukierunkowana na przedstawianie tematu bezpieczeństwa i jego ochrony. Akcja ta odbyła się wczoraj w Bochni. Tym razem oprócz funkcjonariuszy policji udział w wydarzeniu wzięło wiele lokalnych instytucji, a wśród odbiorców znaleźli się uczniowie klas policyjnych II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.

W dniu wczorajszym Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Państwowa Straż Pożarna w Bochni, Zakład Karnego w Nowym Wiśniczu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni, II Liceum Ogólnokształcące w Bochni, Małopolskie Centrum Strzelectwa z siedzibą w Bochni, Liga Obrony Kraju z siedzibą w Bochni, Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni One Shot i Stowarzyszenie Sekcji Ratowniczej Rescue Team Bochnia, zorganizowały wspólnie dużą akcję pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Wśród nich m.in. byli uczniowie trzech klas o profilu policyjnym, nad którymi patronat sprawuje Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk. Każdy z organizatorów spotkania przygotował atrakcyjne pokazy m.in. wyposażenia, jakim dysponują poszczególne służby. W czasie prowadzonych prezentacji uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania wielu praktycznych informacji związanych z pracą poszczególnych służb.
Bocheńscy funkcjonariusze omówili tematy związane z bezpieczeństwem wśród młodzieży, m.in. takimi jak zachowanie w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z policjantem – przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował pokaz tresury i umiejętności czworonoga. Strażnicy więzienni na przykładzie swojej służby również przekazali młodzieży wiele cennych uwag związanych z codziennym bezpieczeństwem.
O tym, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń sanitarnych, tłumaczyła reprezentantka bocheńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W czasie spotkania z przedstawicielem Sanepidu w Bochni uczestnicy mieli możliwość wysłuchania nie tylko cennych rad dotyczących bezpieczeństwa w czasie pandemii, ale również sprawdzić jak funkcjonuje człowiek będący pod wpływem środków odurzających. W tym celu wykorzystano narkogogle i alkogogle.
Ratownicy Stowarzyszenia Sekcji Ratowniczej Rescue Team Bochnia zaprezentowali sprzęt służący do wykonywania codziennych zadań ratowniczych. Towarzyszył temu pokaz praktycznych czynności stosowanych w czasie prowadzenia takich akcji. Ratownicy zwracali uwagę młodzieży na dbanie o bezpieczeństwo nad wodą.
Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania cieszył się pokaz broni historycznej i współczesnej. Za tę część prelekcji odpowiadały osoby ze Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni One Shot. Członkowie tego stowarzyszenia przeprowadzili bardzo interesujący wykład na temat broni palnej.
Dzięki uprzejmości instruktorów wyszkolenia strzeleckiego Małopolskiego Centrum Strzelectwa z siedzibą w Bochni oraz Ligi Obrony Kraju z siedzibą w Bochni obecna w czasie spotkania młodzież z II LO w Bochni miała możliwość wykonania strzelań z broni sportowej.
Spotkanie zakończył pokaz działań ratowniczych na miejscu zdarzenia drogowego przeprowadzonych przez Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. W tym celu został użyty specjalistyczny sprzęt strażacki.
Szeroko rozwinięta forma akcji wskazała młodzieży na wiele istotnych informacji związanych z bezpieczeństwem. Uczniowie klas policyjnych deklarowali chęć wzięcia udziału w podobnych spotkaniach już jako przyszli funkcjonariusze.


policja.gov.pl
Fot. II Liceum Ogólnokształcące w Bochni

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button