Powiat BocheńskiWiadomości

Kolejne ozdrowienia w Powiecie Brzeskim i Bocheńskim / 21 maja 2020 r.

W czwartek 21 maja 2020 r. w wieczornym komunikacie Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych potwierdzonych ozdrowieniach wśród osób, które były zakażone koronawirusem. W Powiecie Bocheńskim było to 5 przypadków ozdrowienia, a w Powiecie Brzeskim odnotowano 2 przypadki. Łącznie w Powiecie Brzeskim ozdrowiały już 51 osób, a w Powiecie Bocheńskim 97 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem na dzień dzisiejszy w Powiecie Bocheńskim wynosi 144 (bez zmian od 14 maja) z tej grupy 5 osób zmarło, 97 ozdrowiało, a 42 jest nadal chorych. Z kolei w Powiecie Brzeskim od 6 maja liczba zakażonych jest bez zmian – i wynosi 68 osób, z tej grupy 4 osoby zmarły, a 51 ozdrowiało, a 13 jest nadal chorych.

Wśród wszystkich gmin wchodzących w skład Powiatu Brzeskiego tylko Gmina Czchów może pochwalić się brakiem potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Na dzień dzisiejszy liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski na szóstym miejscu w skali Województwa Małopolskiego.

O ile we wschodniej części Małopolski sytuacja jest stabilna, to w Małopolsce zachodniej pojawiają się kolejne osoby zakażone. Również w skali kraju sytuacja nie ulega większej poprawie.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 21 maja 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 21 maja na terenie Polski stwierdzono 20 143 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 972 osoby. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 1165 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 40 osób.

Kwarantanna

W powiecie Brzeskim ponownie zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie granicznej i domowej – aktualnie jest to 133 osób (w środę było to 150 osób).

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarły. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

W Powiecie Bocheńskim mamy pięć ofiar śmiertelnych. W tym w statystykach dziennych Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem, których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 678 osób. W Powiecie bocheńskim jest to 97 osób,  a w Powiecie Brzeskim 51 osób. Ozdrowieniec to osoba niemająca objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 2065 (poprzednia doba – 2027 badań).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 21.05.2020 g. 8:00

– liczba tzw. ozdrowieńców: 49
– w kwarantannie: 133 osób
– osoby z wynikiem dodatnim: 68 osób, w tym 13 osób w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 49 osób wyleczonych, 2 zgony z powodu COVID-19, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19.
Gmina Brzesko – 30
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 9
Gmina Borzęcin – 11
Gmina Gnojnik – 8
Gmina Iwkowa – 7
Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Powiązane artykuły

One Comment

  1. Dlaczego nie podajcie ile jest obecnie chorych w poszczególnych gminach tylko wszystkich od poczatku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button