Powiat BocheńskiSport
Trending

Powiat Bocheński partnerem BSF

Starosta Bocheński Adam Korta podpisał z Rafałem Czaja, prezesem Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu list intencyjny o współpracy. W spotkaniu uczestniczył również Prezes zarządu firmy ABJ Electric – głównego sponsora BSF Bochnia – Artur Maraj.

Podpisany list zakłada, że Powiat Bocheński będzie promowany podczas spotkań rozgrywanych przez BSF w Pierwszej Ogólnopolskiej Lidze Futsalu. Jednocześnie zawodnicy zyskają możliwość treningów na obiektach sportowych należących do powiatu bocheńskiego.

Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu działa od 2012 i może się poszczycić wieloma sukcesami. Regularnie sięga po medale młodzieżowych mistrzostw Polski, jednocześnie osiąga bardzo dobre wyniki na arenie ogólnopolskiej w seniorskim futsalu. W ubiegłym sezonie w grupie południowej Pierwszej Ogólnopolskiej Ligi Futsalu drużyna seniorów zajęła wysokie trzecie miejsce z tą samą ilością punktów, co wyprzedzające ją zespoły. Awans do ekstraklasy uzyskały dwa najlepsze zespoły ligi.

Warto podkreślić, że sport jest źródłem uniwersalnych wartości. Powiat Bocheński wspiera różne działania dążące do kształtowania postaw sportowych i zdrowej rywalizacji. Życzę zawodnikom BSF jak najlepszych wyników – mówi starosta Adam Korta.

Bardzo cieszymy się z podpisanego porozumienia. Jest to dla nas ogromna nagroda za ciężką pracę. Mam nadzieję że nasz klub stanie się bardziej rozpoznawalny lokalnie i będzie spoiwem wielu inicjatyw sportowych w naszym powiecie. Sport jest ogromną wartością dzięki, której możemy rozwijać i kształtować wielu młodych ludzi. Mam również nadzieję że drużyna seniorska przyniesie wiele pozytywnych emocji mieszkańcom naszego powiatu – mówi prezes BSF Rafał Czaja.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button