Powiat BocheńskiWiadomości

WTZ-y w Łapanowie przejdą gruntowny remont

Siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapanowie, zniszczona w czasie czerwcowej powodzi zostanie gruntownie wyremontowana. Prace zakończą się w połowie listopada i będą możliwe dzięki pozyskaniu przez Powiat Bocheński od samorządu Województwa Małopolskiego dofinansowania w wysokości 150 tysięcy złotych.

W Starosta Bocheński Adam Korta podpisał umowę z Martą Malec-Lech członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego w sprawie dofinansowania usuwania szkód powstałych w wyniku intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2020 roku. Wcześniej Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał na ten cel 150 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że w wyniku intensywnych opadów deszczu, które nawiedziły Powiat Bocheński w czerwcu br. pod wodą znalazło się centrum Łapanowa, w tym budynek w których swoją siedzibę mają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Woda, która wdarła się do budynku osiągnęła ok. 40 cm wysokości zalewając i niszcząc wszystkie panele podłogowe, meble i drzwi, a także wiele materiałów do terapii i różnego rodzaju sprzęty ułożone na najniższych półkach.

W czasie czerwcowej powodzi ucierpiała cała gmina Łapanów. Jeszcze w czerwcu Rada Powiatu w Bochni zdecydowała o przekazaniu 100 tys. złotych dla gminy Łapanów. Środki, którymi dziś wsparł nas samorząd wojewódzki, pozwolą zapewnić odpowiednie warunki dla uczestników warsztatów, którzy są osobami niepełnosprawnymi – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

W ramach prac pomieszczenia zostaną m.in. zdezynfekowane i odgrzybione, wykonana zostanie nowa izolacja, nowe wylewki i podłogi. Łączna wartość robót to ponad 170 tysięcy złotych, z czego dotacja to 150 tysięcy złotych. Prace mają się zakończyć w połowie listopada.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button