Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Trwają zaawansowane prace, związane z budową nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ispini

Wszyscy doskonale wiedzą, jak ważne jest, aby strażacy ochotnicy mieli odpowiedni sprzęt i zaplecze do prowadzenia swojej działalności, bowiem to od nich niejednokrotnie zależy zdrowie i życie ludzkie. To oni są bardzo często pierwsi na miejscu wypadku, prowadzą akcje ratunkowe podczas klęsk żywiołowych czy pożarów. Dlatego samorząd Drwini sukcesywnie dofinansowuje infrastrukturę i zakup nowego sprzętu dla wszystkich jednostek OSP.

Nowo budowana remiza OSP Inspina, będzie służyć do magazynowania sprzętu ratowniczego i wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Lokalizacja nowej remizy ułatwi dostęp do sprzętu w sytuacjach kryzysowych występujących na terenie gminy Drwinia oraz w gminach sąsiednich.

Nowa remiza będzie budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym.

W budynku głównym pomieszczeniem będzie dwustanowiskowy garaż przeznaczony dla samochodów bojowych oraz część administracyjna.

Druhowie OSP Inspina od wielu lat czynili starania, aby jednostka miała swoją remizę i w 2021 roku udało się pozyskać środki finansowe na to zadnie.

Na budowę remizy gmina Drwinia otrzymała 500 000,00 zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość inwestycji wyniesie  1 159 187,31 zł, a pozostała kwota 659 187,31 zł zostanie pokryta z budżetu gminy.

Oddanie nowej remizy planowane jest na połowę 2022 roku.

IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button