Powiat BocheńskiWiadomości

Wniosek na dofinansowanie uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym ONLINE

Trudne czasy wymuszają na nas dostosowanie się do nowej rzeczywistości. Coraz więcej i częściej przenosimy załatwianie codziennych spraw do Internetu. Sytuacja związana z pandemią i wdrożonymi środkami zaradczymi, ulega niestety szybkim zmianom, wymuszając konieczność dokonywania bieżących przeobrażeń w wielu sferach naszego życia. Brak możliwości bezpośrednich kontaktów międzyludzkich spowodował, że bez wychodzenia z domu chcemy składać wnioski, załatwiać formalności, otrzymywać odpowiedzi, słowem – preferujemy komunikować się online. Aktualna sytuacja dotknęła także sferę związaną z zapewnieniem przez PFRON dostępności wsparcia finansowego dla osób z niepełnosprawnościami.

PFRON zaplanował od 1 stycznia 2021 r. uruchomienie na platformie SOW (platformie do składania wniosków w programie pomocowym) obsługę w obszarze dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych, uwzględniający udział Organizatorów turnusów jako użytkowników systemu. Zapewni to między innymi możliwość elektronicznego obiegu takich dokumentów jak „Informacja o wyborze organizatora”, „Oświadczenie organizatora” czy „Informacja o przebiegu turnusu”. Dzięki przystąpieniu do SOW Organizatorów turnusów, nowa funkcjonalność będzie umożliwiała również elektroniczną korespondencję między Wnioskodawcą, Realizatorem i Organizatorem Turnusu w odniesieniu do danej sprawy.

Aplikowanie o środki PFRON nigdy nie było tak proste, dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w godzinach pracy urzędu.

Użytkownicy, którzy aplikowali o środki za pomocą systemu SOW, już doceniają pozytywny wpływ aplikacji na proces bezpiecznego obiegu dokumentów bez narażania swojego zdrowia, a niekiedy nawet życia.

Informacje związane z nową funkcjonalnością obsługi turnusów rehabilitacyjnych w SOW dostępne są TUTAJ

Wszystkie informacje związane z Systemem SOW można znaleźć na dedykowanym portalu – https://portal-sow.pfron.org.pl/.

Do dyspozycji jest także Infolinia SOW, która jest czynna w godzinach od 9-17 od poniedziałku do piątku, dostępna pod numerem: 800 889 777.


sp

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button