Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Ogłoszono przetarg na budowę ZOL-u wraz z hospicjum

Ogłoszony został przetarg na budowę Zakładu Opiekuńczo Leczniczego wraz z hospicjum w Bochni. Budynek powstanie przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Środki na ten cel zabezpieczyła Rada Powiatu w Bochni podczas grudniowej sesji.

– Dzięki tej inwestycji osoby ciężko chore zyskają pomoc i opiekę. Od dawna powtarzam, że ta inwestycja jest dla Zarządu Powiatu priorytetem. Udało nam się pozyskać częściowe dofinansowanie na jej realizację. Pracujemy nad pozyskaniem kolejnych środków, co pozwoli nam przyspieszyć budowę ZOL-u oraz wykorzystać ten budynek jeszcze na potrzeby walki z pandemią COVID19 – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Obecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku szpitala powiatowego i ma zaledwie 20 miejsc. Potrzeby są dużo większe, dlatego zdecydowano o budowie nowego budynku dla blisko 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych. Powstanie on przy ul Karolina w Bochni. Inwestycję będzie realizował szpital. Zabezpieczona jest działka, gotowy jest projekt techniczny, komplet uzgodnień i pozwoleń.

Jeśli uda się pozyskać dodatkowe dofinansowanie dla inwestycji, będzie można ją zrealizować na tyle szybko aby nowy oddział pomógł w walce z pandemią COVID19.

– Deklarujemy gotowość tymczasowego przeznaczenia ponad 150 miejsc w projektowanym zakładzie opiekuńczo-leczniczym na cele hospitalizacji osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Po wygaśnięciu epidemii koronawirusa, obiekt będzie pełnił swoją docelową funkcję związaną z zapewnieniem opieki długoterminowej dla mieszkańców regionu – dodaje Adam Korta.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Sprawdź także
Close
Back to top button