Powiat BocheńskiWiadomości

II etap łącznika autostradowego – przetarg na dokumentację

Trwa postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej budowy II etapu tzw. ”łącznika autostradowego” czyli połączenia drogowego węzła autostradowego A4 Bochnia z drogą krajową 94. W połowie roku planowane jest zakończenie budowy I etapu połączenia.

Przedmiotem tego zamówienia jest opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych oraz uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji wymaganych do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego.

Oferty można składać do 19 lutego do godz. 11.00.

W tym roku zostanie oddany do użytku realizowany właśnie etap inwestycji, tak więc opracowanie dokumentacji na kolejny odcinek, to dobra informacja, która przybliży nas do zakończenia tej kluczowej dla naszego regionu inwestycji – mówi starosta Adam Korta.

W listopadzie 2019 roku Starosta Bocheński wspólnie z Burmistrzem Bochni podpisali z Wicemarszałkiem Małopolski umowę na realizację I etapu łącznika autostradowego. Wartość tej części inwestycji to blisko 36 milionów złotych. Przewiduje połączenie węzła autostradowego z ul. Krzeczowską. Powstaje 1,8 kilometra nowej drogi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. W ramach inwestycji powstają także trzy skrzyżowania w tym rondo na wlocie do ulicy Krzeczowskiej.

W kosztach inwestycji partycypują zarówno powiat bocheński jak i miasto Bochnia, a inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich.


sp

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button