Powiat BocheńskiWiadomości

Małopolscy Terytorialsi ruszyli na pomoc powodzianom w Łapanowie

Na wniosek Wojewody Małopolskiego żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) ruszyli z pomocą poszkodowanym powodzią w gminie Łapanów. To obok działań związanych z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, szkoleniami rotacyjnymi i przysięgą wojskową kolejne zaangażowanie Brygady w działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Pomoc powodzianom
Od 24 czerwca 2020 r. na wniosek Wojewody Małopolskiego żołnierze 11 MBOT pełniący terytorialną służbę wojskową likwidują skutki powodzi w gminie Łapanów. Pierwszym zadaniem była pomoc na rzecz przedszkola publicznego w Łapanowie.

– Pomoc lokalnym społecznościom to nasz priorytet. Pomagamy usuwać skutki zalań i podtopień, jednocześnie pozostajemy w gotowości do zwiększenia naszego zaangażowania w tym obszarze działań – mówi Dowódca Brygady płk Krzysztof GONCERZ

– Nieprzerwanie od ponad stu dni walczymy także na froncie walki  z koronawirusem. Powyższe nie zwalnia nas jednak ze szkolenia i powoływania nowych żołnierzy. W tych niezwykłych okolicznościach w najbliższą sobotę będziemy organizować przysięgę wojskową. Niezwykłą bo ze względu na obostrzenia epidemiczne przysięga będzie zamknięta dla gości – dodaje.

 

Patriotyzm i rozwój osobisty
Pełnienie Terytorialnej Służby Wojskowej to nie tylko możliwość osobistego zaangażowania się we wzmacnianie systemu bezpieczeństwa państwa, ale także inwestycja w rozwój osobisty i zawodowy. W ramach służby żołnierze mają możliwość zdobycia nowych doświadczeń, uzyskania dofinansowania na naukę, poszerzenia umiejętności praktycznych oraz kształtowania hartu ducha i ciała. Uczą się, jak przezwyciężać własne słabości. Wojsko oferuje ponadto atrakcyjne kursy oficerskie, podoficerskie i specjalistyczne. Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

mjr Bartosz KUBAL
Oficer Prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button