Powiat BocheńskiWiadomości

Szybszy dojazd do autostrady / zdjęcia

Kierowcy mogą już przejechać nowym odcinkiem drogi łączącej autostradę A4 z Bochnią. Dziś oficjalnie otwarto inwestycję, sfinansowaną w większości ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

W oficjalnym otwarciu inwestycji uczestniczyli m.in. Stanisław Bukowiec Poseł na sejm na RP, wicemarszałek Łukasz Smółka, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, Piotr Dziurdzia i Krzysztof Nowak Radni Sejmiku Wojewódzkiego, Adam Korta Starosta Bocheński, Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz Rafał REudka i Marek Rudnik z zarządu powiatu, Katarzyna Węgrzyn-Madeja dyrektor ZDW oraz przedstawiciele sąsiednich samorządów i wykonawcy.

– Stało się. W końcu po wielu latach możemy przejechać po drodze, która docelowo ma połączyć węzeł autostradowy z drogą krajową 94. Ta inwestycja pokazuje, że działając wspólnie, można sprawnie zrealizować zadania. Działania samorządów na przestrzeni kilkunastu lat doprowadziły do tego, że dzisiaj otwieramy tę drogę – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

W ramach zrealizowanego etapu wykonano połączenie od węzła autostradowego z Bochni do ul. Krzeczowskiej. Wybudowano całkowicie nową drogę klasy G wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Powstały dwa ronda na skrzyżowaniu z ul. Smyków i z ul. Krzeczowską, mosty i przepust nad rowami melioracyjnymi oraz ścieżka rowerowa.
Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 41,5 miliona złotych. Zadanie w 95% było dofinansowane ze środków Unii Europejskiej – blisko 37,5 mln zł oraz z Budżetu Państwa – prawie 4 mln zł. Pozostałe środki zostały pokryte z Budżetu Województwa, Powiatu Bocheńskiego i Miasta Bochni.

sp

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button