Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

29-letni żołnierz zatrzymał nietrzeźwego kierowce, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

29-letni żołnierz 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie, w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego, kierującego samochodem. Mundurowy zajechał drogę volkswagenowi, wyciągnął kluczyki, ze stacyjki uniemożliwiając pijanemu dalszą jazdę.

Okazało się, że 38-letni mieszkaniec gminy Rzezawa miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek 2 listopada br. tuż po godzinie 16. Pełniący służbę w 16 Batalionie Powietrznodesantowym w Krakowie, 29-letni żołnierz, jadąc samochodem przez miejscowość Gawłów, zauważył, że jadący przed nim vw sharan nie trzyma prawidłowego toru jazdy. 29-latek  zajechał mu drogę, czym doprowadził do zatrzymania volkswagena. Mundurowy podszedł do kierowcy i wyczuwając od niego silną woń alkoholu, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.
O zdarzeniu natychmiast poinformował oficera dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, który skierował na miejsce patrol Policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali kierującego vw i zbadali jego trzeźwość. 38-letni mieszkaniec gminy Rzezawa kierował samochodem, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.
W przypadku nietrzeźwego kierowcy należy powiadomić przede wszystkim Policję, dzwoniąc na numer 112. Coraz częściej, jeszcze przed dotarciem patrolu Policji na miejsce, świadkowie interweniują (należy w takim przypadku zachować ostrożność) udaremniając nietrzeźwym kierowanie pojazdem. Jest to o tyle istotne, że nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenia i często powodują  kolizje i wypadki, także te ze skutkiem śmiertelnym.
Od 2016 do 2020 roku odnotowano w Małopolsce 796 wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, w których zginęły 43 osoby, a 951 zostało rannych. Ponadto  w tym okresie  odnotowano 2971 kolizji drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button