Powiat BocheńskiWiadomości

Przybywa infrastruktury pieszo-rowerowej. W Mikluszowicach powstaje park&ride

Odpowiednia infrastruktura rowerowa sprawia, że poruszanie się po drogach jest bezpieczniejsze dla wszystkich, nie tylko dla rowerzystów.

Na terenie gminy Drwinia od kilku lat samorząd inwestuje w poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Powstają kilometry ścieżek rowerowych stworzone zarówno z myślą o potrzebach ruchu turystycznego jak i o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego.

Taką inwestycją jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej od cmentarza w Mikluszowicach do granicy gminy w miejscowości Gawłówek. Z nowo wybudowanego odcinka ciągu pieszo-rowerowego korzystać będą i turyści odwiedzający Puszczę Niepołomicką i mieszkańcy podróżujący do pracy, kościoła czy dzieci do szkoły.

Oprócz ścieżki wybudowany zostanie parking P&R w Mikluszowicach. Prace już dobiegają końca i za kilka tygodni będzie można zostawić rower lub zaparkować samochód. Budowa parkingu P&R w Mikluszowicach obejmuje utworzenie miejsc parkingowych dla samochodów osobowych w ilości 60 szt. w tym 4 stanowiska dla osób niepełnosprawnych, miejsce postoju dla 2-ch autobusów, miejsce parkingowe dla 4-ch rowerów wraz z oświetleniem solarnym terenu.

ug

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button