Powiat BocheńskiWiadomości

Zatrzymano trzech sprawców kradzieży sprzętu z gospodarstwa rolnego

Bocheńscy kryminalni ustalili i zatrzymali trzech sprawców kradzieży. Mężczyźni w wieku 28, 29 i 41 lat z prywatnej posesji ukradli licznego rodzaju maszyny i części rolnicze, których wartość została oszacowana na 8500 złotych. Wszyscy przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty.

Do przestępstwa doszło w lutym. Z prywatnego gospodarstwa domowego znajdującego się w gminie Bochnia nieznani sprawcy dokonali kradzieży dużej ilości sprzętu. Na listę rzeczy, które zostały skradzione, wliczają się głównie maszyny i części rolnicze, takie jak dmuchawa do zboża, silnik i akumulatory maszyn rolniczych. Kiedy właściciel posesji i wskazanego sprzętu zauważył braki, zgłosił sprawę, na Policję. Wartość skradzionego sprzętu oszacowano na 8500 złotych. Na miejscu zabezpieczono ślady, a dalszym wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Funkcjonariusze w toku dochodzenia ustalili tożsamość trzech mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież. To mieszkańcy gminy Bochnia w wieku 28, 29 i 41 lat. Cała trójka została zatrzymana dzień po dokonaniu przestępstwa. Mężczyźni przyznali się do winy i usłyszeli zarzut kradzieży. Podejrzani wyjaśnili, że skradzione przedmioty sprzedali w lokalnych skupach złomu.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button