Powiat BocheńskiWiadomości

32-latek z Bochni skazany na 12 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa policjantów

W Bochni, w maju 2021 roku, w trakcie interwencji domowej 32-latek zaatakował nożami kuchennymi przybyłych na miejsce policjantów. Jeden z mundurowych został ranny. 1 marca br. Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał wyrok w tej sprawie. Atak na policjantów został zakwalifikowany jako usiłowanie zabójstwa, a mężczyzna skazany na 12 lat więzienia.

We wtorek 4 marca 2021 roku, tuż przed godziną 4:00, policjanci wydziału prewencji bocheńskiej komendy, otrzymali zawiadomienie, że w mieszkaniu na jednym z bocheńskich osiedli trwa awantura, w której agresywny mężczyzna, chce pobić swoich rodziców.

Na miejscu interwencji, funkcjonariusze zastali starsze małżeństwo, które opisało, że ich 32-letni syn będąc pod wpływem alkoholu zachowywał się wobec nich bardzo agresywnie. W trakcie rozmowy mundurowych ze zgłaszającą parą, 32-latek wbiegł do kuchni i zamknął drzwi, a po chwili wybiegł z niej trzymając w obu dłoniach noże kuchenne, którymi zaatakował mundurowych. Celując w szyję, a następnie w brzuch, wykrzykiwał jednocześnie w ich stronę groźby. Policjanci obezwładnili go, jednak mężczyzna zdołał ugodzić w rękę jednego z policjantów. 32-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Prokuratura przedstawiła zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa, a po skompletowaniu materiału dowodowego skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. 1 marca 2022 r. Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał 32-latka z Bochni na 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Bochnia

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button