EdukacjaPowiat BocheńskiWiadomości

Ogromne zainteresowanie Giełdą Informacji Zawodowej / zdjęcia

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tegoroczna Giełda Informacji Zawodowej, która odbywa się dziś i jutro w I LO w Bochni. Młodzi ludzie, mogą obejrzeć ofertę edukacyjną, przygotowaną specjalnie dla nich przez szkoły średnie z powiatu bocheńskiego.

Giełda organizowana jest dla uczniów ósmych klas, na której mają okazję poznać profile nauczania, porozmawiać z uczniami i uzyskać materiały reklamowe.

Serdecznie zapraszam do nauki w naszych szkołach i zapoznania się z ofertą edukacyjną. Uczniowie naszych szkół od wielu lat przodują w wynikach matur i egzaminów zawodowych nie tylko w Małopolsce, ale również w kraju. Każdego roku oferta dydaktyczna dostosowywana jest do potrzeb i oczekiwań młodzieży, rozpoczynającej naukę. W szkołach aktywnie prowadzona jest współpraca zagraniczna, a wymiana młodzieży jest świetną okazją do nauki języków obcych, otwiera nowe perspektywy i możliwości. Wszystkie nasze szkoły mają dobrze doposażone pracownie przedmiotowe i warsztaty — mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Na giełdzie swoją ofertę prezentują: I Liceum Ogólnokształcące w Bochni, II Liceum Ogólnokształcące w Bochni, Zespół Szkół nr 1 w Bochni, Zespół Szkół nr 2 w Bochni, Zespół Szkół nr 3 w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bochni, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, Zespół Szkół w Żegocinie, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bochni oraz Bursa Szkolna. O ekologicznych zawodach opowiada doradca ds. klimatu i środowiska ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

W czasie giełdy z uczniami spotkali się Starosta Bocheński Adam Korta, Wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz Jerzy Błoniarz członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego.

Rekrutacja do szkół średnich rozpocznie się 16 maja. Więcej informacji o ofercie edukacyjnej na stronie www.bochnia.edu.pl.

sp

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button