Powiat BocheńskiSport
Trending

III Bieg Pileckiego w Jodłówce za nami / zdjęcia

8 sierpnia 2020 r. odbył się III Bieg Pileckiego w Jodłówce, którego organizatorem głównym było Stowarzyszenie Moc Radości w Jodłówce. Mimo czasów, dla Nas wszystkich trudnych i niepewnych, mimo wysokich temperatur, prawie 150 uczestników pobiegło na 3 dystansach, by po raz kolejny uczcić pamięć Rotmistrza Witolda Pileckiego.

III Bieg Pileckiego w Jodłówce jest projektem współfinansowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach „Lekcji patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim.” Swoim patronatem objęli go Pani Zofia Pilecka-Optułowicz – córka Rotmistrza oraz Pan Andrzej Pilecki – syn Rotmistrza i IPN Oddział w Krakowie.

W przygotowaniu biegu organizatorów biegu wspierali: Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, WKU Tarnów, którzy zadbali o nagrody dla wspaniałych biegaczy III Biegu Pileckiego w Jodłówce. Wśród nagrodzonych, obok zwycięzców poszczególnych klasyfikacji, znaleźli się również najmłodszy uczestnik biegu (4 lata), najmłodszy uczestnik biegu na 10 km (13 lat) i najstarszy uczestnik biegu (72 lata). Całkowicie spontanicznie, ale wyjątkowo zasłużenie nagrodę za pokonanie 10 km z flagą Polski w dłoni otrzymał biegacz z Limanowej.

Bieg uświetnili przedstawiciele Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy”. O poczęstunek zadbały utalentowane członkinie naszego Stowarzyszenia oraz Taste Chef Anna Odroń. Arcydzieło cukiernicze w kształcie przygotowała dla uczestników Sabina Kukla Chanek. O bezpieczeństwo dbali: Osp Jodłówka i Ochotnicza Straż Pożarna Borek. Na dystansie 10 km biegaczom towarzyszyły dwa radiowozy oraz karetka. Punkty z wodą były prowadzone przez harcerzy i harcerki z drużyny harcerskiej działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jodłówce.

Galeria zdjęć <==


Małgorzata Gicala

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button