Powiat BocheńskiWiadomości

Mały procent – wielkie wsparcie

Trwa czas rozliczeń podatkowych, to najlepsza okazja do wsparcia inicjatyw społecznych i przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Każdy z nas może przekazać wsparcie organizacji z powiatu bocheńskiego, a tym samym sprawić by trafił tam, gdzie jest najbardziej potrzebny.

Może się wydawać, że pojedyncze kwoty z naszego jednego procenta podatku nie stanowią znaczącej pomocy, ale jak mówi przysłowie „grosz do grosza, a będzie kokosza”. Ten jeden procent może zrobić wiele dobrego. Zachęcam do przekazywania tego wsparcia na organizację, działające na terenie Powiatu Bocheńskiego, a mamy aż dziewiętnaście, takich którym można udzielić wsparcia. Są to organizacje, które pomagają osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej, osobom chorym i niepełnosprawnym, są to także organizacje, które wspierają rozwój i pasje dzieci i młodzieży – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Jedyna czynność przy uzupełnianiu PIT-u składanego w Urzędzie Skarbowym polega na uzupełnieniu dwóch rubryk. Musimy wpisać w jednej z nich nazwę stowarzyszenia któremu chce się przekazać swoją część podatku oraz w drugiej rubryce wpisać numer KRS, czyli numer rejestrowy tego stowarzyszenia potwierdzający jego status OPP.

Informacje jak rozliczyć PIT  tutaj
A wykaz OPP uprawnionych do otrzymania 1% tutaj


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button