KulturaPowiat BocheńskiWiadomości

Bochnia. Warsztaty i koncert w rytmie gospel – GospeLOVE Lato / zdjęcia

Miniony weekend to święto muzyki gospel w Bochni. Od piątku do niedzieli blisko 50 osób z całej Polski intensywnie pracowało nad okiem Norrisa Garnera, światowej sławy charyzmatycznego instruktora i wokalisty, autora tekstów i kompozytora muzyki gospel. Na zakończenie odbył się wyjątkowo radosny koncert w wykonaniu uczestników warsztatów.

Warsztaty trwały od piątku do niedzieli w dwóch lokalizacjach – Miejskim Domu Kultury oraz hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni. Wzięło w nich udział blisko 50 osób na z różnych chórów z całej Polski m.in.: Raba Gospel Choir, Tarnowski Chór gos.pl, Chór Camino z Michałowic, Tucholski Chór Gospel, Chór UnderGrace z Warszawy oraz Kraków Gospel Choir. Uczestnikom towarzyszyli muzycy: Szymon Markiewicz, Krzysztof Mysona, Łukasz Giergiel, Michał Zwierniak, Szymon Klekowicki, Grzegorz Bizukoić i Wojciech Zwierniak.

Zwieńczeniem trzydniowej pracy był niedzielny koncert w Parku Rodzinnym Uzbornia. Uczestnicy warsztatów zaprezentowali utwory, których autorem i kompozytorem jest Norris Garner. Sam Norris Garner zaprezentował się jako bardzo żywiołowa i przebojowa osoba.

– Dziękuje Państwu Agnieszce i Krzysztofowi Pukowskim oraz całemu stowarzyszeniu Gospel Nad Rabą. To dzięki ich determinacji i zaangażowaniu udało się dzisiejsze wydarzenie zorganizować – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolska, Powiatu Bocheńskiego i Stowarzyszenie Gospel Nad Rabą. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Profeto i Radio RDN Małopolska. Imprezę wspierał Miejski Dom Kultury w Bochni oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni. Tłumaczenie zapewniło Centrum Języków Obcych Encjo z Bochni.


IB

KONCERT

WARSZTATY

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button